RSS
piątek, 05 grudnia 2008
Charakterystyka Tomka Sawyera

http://pl.shvoong.com/books/1854259-tomek-sawyer-charakterystyka-gotowa-praca/ 

Tomek Sawyer – charakterystyka
Bohaterem powieści Marka Twaina jest 13-letni chłopiec. Mieszka razem z ciocią Polly w małym miasteczku nad Missisipi. Jest sierotą.
Tomek rzadko jest wzorem grzecznego chłopca. Inteligentny i spostrzegawczy, a przy tym skory do bójek, zwłaszcza jeżeli walczy o swoja miłość Becky. Zawsze, kiedy jego opiekunka chciała sprawić mu jakąś burę i wzywała go do siebie, Tomek wołał: Ciociu spójrz za siebie i uciekał. Ciotka zawsze nabierała się na ten stary kawał. Tomek lubił zwracać na siebie uwagę. Często kłamał. Nie można jednak powiedzieć, że był nieuczciwy. Zaradny i opiekuńczy. Przykładem tego może być jego zachowanie w pieczarze, w której poszukując skarbu zgubił się z Becky i Huckiem. Wtedy Tomek opiekował się nimi i do końca wierzył, że znajdą wyjście. Świadczy to o tym, że był jak na swój wiek odpowiedzialny. Tomek, aby przeżyć ciekawą przygodę często pakował się w kłopoty.

To jest tylko część pracy. Więcej : http://pl.shvoong.com/books/1854259-tomek-sawyer-charakterystyka-gotowa-praca/

17:41, simo.net
Link Dodaj komentarz »
Zenek Wójcik-czyli Kto?

http://pl.shvoong.com/books/1854260-zenek-w%C3%B3jcik-czyli-kto/ 

Zenek Wójcik był tytułową postacią książki pt. „ Ten Obcy ”. Miał około 14 lat. Przed ucieczką z domu mieszkał we Wrocławiu z ojcem alkoholikiem, który się nad nim znęcał, nigdy nie zapewnił mu ciepła rodzinnego i poczucia bezpieczeństwa. Zenek uciekł z domu po śmierci swojej mamy, żeby odnaleźć wujka, Antoniego Janicę.

To jest tylko część charakterystyki. Więcej: http://pl.shvoong.com/books/1854260-zenek-w%C3%B3jcik-czyli-kto/

17:39, simo.net
Link Dodaj komentarz »
Archiwum